godlo
^Do góry
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 5.png
  • 6.jpg

Zespół Szkół Technicznych im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Partnerzy szkoły

Losowe zdjęcia z galerii

Statystyka

1463629
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od 1.09.2013 r.
939
2193
9103
11640
48278
46309
1463629

Twoje IP: 54.146.98.143
Czas: 12:08:19, 25.05.2019
Do wakacji pozostało:
2
2
4
4
Days
1
1
1
1
Hours
5
5
1
1
Minutes
4
4
0
0
Seconds

Aktualności

Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści naszej szkoły w piątek 13 października 2017 r. uczestniczyli w jubileuszowej XXV pielgrzymce na Jasną Górę. Tegorocznym gościem maturzystów był ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia - znany psycholog i ceniony duszpasterz akademicki. Ks. Marek podjął również po spotkaniu dialog z młodzieżą i odpowiadał na nurtujące młodych ludzi pytania. 

Oprócz konferencji ks. Marka, młodzi ludzie również zwiedzali Jasną Górę, a także uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, spowiedzi czy Drodze Krzyżowej. Jednak punktem kulminacyjnym jubileuszowej pielgrzymki była msza święta sprawowana przez ks. bpa. Jerzego Mazura SVD.

W swojej homilii biskup Jerzy powiedział: "Zawierzcie dzisiaj Maryi swoje młode życie. Powierzcie Jej swoje radości, problemy, trudności. Zawierzcie Jej swoją przyszłość. Zawierzcie jej swoje życie. Żeby żyć potrzebujecie nadziei, potrzebujecie i większych i mniejszych nadziei, które będą podtrzymywać was w drodze. On – Jezus, jest źródłem nadziei".

Bp Mazur wzywał maturzystów by zapraszali Maryję do swojego życia i zawierzali Jej swoją młodość. „Jesteśmy u Matki by prosić, by ukazywała wam Jezusa jako źródło nadziei i prowadziła was do swojego Syna – Jezusa.” – mówił hierarcha. „Dziś stajemy przy Maryi, która przychodzi do nas jak 100 lat temu 13 października w Fatimie. Przychodzi do nas z orędziem prosząc o modlitwę, pokutę i nawrócenie serc. Przychodzi i stawia wam pytanie: Czy chcecie ofiarować się Bogu? Czy chcecie nawrócenia własnych serc? Dziś Matka daje ci tarczę i broń jaką jest różaniec. Możesz skorzystać, bądź odrzucić. Decyzja należy do ciebie" – dodał.

Biskup ełcki wzywał młodzież do odwagi życia wiarą, świadczenia o Jezusie. „Maryja zwraca się do was słowami: <<Czyńcie wszystko, co powie wam Mój Syn>>, a Chrystus mówi do ciebie: Chodź ze mną zbawiać świat. Idź i głoś, idź i kochaj. Idź i czyń uczniami. Wszyscy jesteśmy misjonarzami z racji chrztu świętego.” – podkreślał bp Mazur.

Powołując się na przykład dwóch młodych osób, żyjących Chrystusem na co dzień: bł. Chiary Badano („Jezu, jeśli Ty tego chcesz, to i ja tego chcę”) i Carla Acutis („Być zawsze blisko Chrystusa, to jest mój plan an życie”) biskup zachęcał maturzystów by stawali się w pełni uczniami Jezusa i właściwie wykorzystywali swoją młodość. Zapytał zgromadzonych: „Jaki jest twój plan na życie?” Zauważył, że dary jakimi są: Eucharystia, adoracja, modlitwa różańcowa i poświęcenie biednym u 15-letniego geniusza komputerowego – Carla, były źródłem życia w Bogu. „A co jest twoim źródłem życia młody człowieku?” – kontynuował pytanie.

Opiekunami na pielgrzymce była p. Anna Citko i p. Elżbieta Bartoszewicz wychowawczyni klasy IV TŻUG. Gościnnie była z nami młodzież z I LO pod opieką ks. Maksymiliana Barwikowskiego z parafii Świętej Rodziny. 

Copyright © 2013. ZST Augustów 2013 - 2019  Rights Reserved.