godlo
^Do góry
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 5.png
  • 6.jpg

Zespół Szkół Technicznych im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Partnerzy szkoły

Losowe zdjęcia z galerii

Statystyka

1661429
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od 1.09.2013 r.
1573
1712
5055
12842
33878
52725
1661429

Twoje IP: 18.207.136.184
Czas: 20:35:24, 18.09.2019
Do końca roku szkolnego pozostało:
2
2
8
8
1
1
Days
0
0
3
3
Hours
2
2
3
3
Minutes
3
3
7
7
Seconds

Aktualności

Krav Maga

Młodzież naszego Zespołu uczestniczyła w dniu 27 marca 2018 r. w szkoleniu z Krav Magi przeprowadzonym przez 12. Batalion Lekkiej Piechoty w Suwałkach i 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Suwałkach.

Krav Maga w języku hebrajskim oznacza "walkę wręcz" i jest nowoczesnym i praktycznym systemem samoobrony. Została opracowana dla potrzeb wojska izraelskiego, policji i służb specjalnych, a następnie przystosowana dla osób cywilnych, tak aby zgodnie z dewizą jej twórcy Imi Lichtenfelda "każdy mógł żyć w pokoju".

Charakteryzuje ją prostota, łatwość przyswajania i wysoka skuteczność potwierdzona przez ekspertów sztuk walki, oficerów wojska i policji, a przede wszystkim uczestników szkoleń na całym świecie. Krav Maga zawiera różnorodne techniki atakowania i obrony fizycznej: uderzenia, kopnięcia, dźwignie, walkę w parterze, kontrolowanie przeciwnika, poruszanie się i obserwację. Duży nacisk kładziony jest na walkę z agresorem uzbrojonym w nóż lub inne narzędzie, oraz obronę przed kilkoma napastnikami.

Techniki Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu,
tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej jak to możliwe.
Studenci uczą się nie tylko reagować szybko ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, kontrolować swoje emocje i przede wszystkim unikać konfliktów.

Szkolenie przeprowadził instruktor Krav Magi st. kpr Andrzej Gajewski, który był na misjach w Afganistanie i Iraku. Ponadto p. Andrzej szkolił się z zakresu Karav Magi w Izraelu od najlepszych na świecie.

Pomocą i wiedzą swoją również służyli: ppor Robert Żołnierowicz i plutonowy Marek Kowalski (nasz absolwent).

Copyright © 2013. ZST Augustów 2013 - 2019  Rights Reserved.