godlo
^Do góry
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 5.png
  • 6.jpg

Zespół Szkół Technicznych im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Partnerzy szkoły

Losowe zdjęcia z galerii

Statystyka

2300206
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od 1.09.2013 r.
2028
2177
7854
12440
7854
86780
2300206

Twoje IP: 34.231.21.83
Czas: 22:38:13, 04.06.2020
Do końca roku szkolnego pozostało:
2
2
1
1
Days
0
0
2
2
Hours
2
2
1
1
Minutes
4
4
6
6
Seconds

Aktualności

11 Listopada - Święto Niepodległości

Dnia 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Była to także dobra okazja do uczczenia pamięci Ignacego Prądzyńskiego- patrona naszej szkoły oraz do przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.

Uroczystą akademię rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11.11- godzinie zakończenia działań zbrojnych na froncie zachodnim I wojny światowej.
Następnie przedstawiciele klas pierwszych, w imieniu swoich kolegów złożyli ślubowanie.
Niewątpliwie, wiele zabawy dostarczyły zmagania klas pierwszych w ramach VII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy I TMp, którzy we wzruszający sposób wykonali piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt. Mury. Z dumą odebrali nagrodę - bilet do kina dla całej klasy. Pozostali pierwszoklasiści  nie wypadli najgorzej. Drugie miejsce zajęła klasa I kg za wykonanie pieśni Przybyli ułani pod okienko, a trzecie klasa I kp za Szarą piechotę.
Sporo informacji na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz na temat naszego Patrona przekazali Bartosz Drzemicki i Adam Waraksa, którzy przedstawili krótki rys historyczny.
Akademię zakończyło wręczenie dyplomów i nagród zwyciężczyniom szkolnego konkursu na portret Patrona. Amanda Drozd i Karolina Solarska z IV TOT oraz Patrycja Jagłowska z IV TŻiUG z radością przyjęły wręczane dyplomy uznania i bilety do kina. Ponadto docenieni zostali także uczestnicy szkolnego turnieju piłki nożnej oraz wolontariusze Komórkomanii- rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, akcji zorganizowanej już po raz kolejny przez p. Anidę Lewczuk.
Wielkie podziękowania należą się także Mateuszowi Sotce z II TM, Marcelowi Tomczykowi z II mps oraz Adamowi Gryczewskiemu z IV TŻiUG i Bartoszowi Rzodkiewiczowi z III TM za świetne przygotowanie oprawy technicznej uroczystości.

Copyright © 2013. ZST Augustów 2013 - 2020  Rights Reserved.