Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Szlachetna Paczka

Relacja wolontariuszki ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Nadszedł piękny grudniowy sobotni poranek. Darczyńca po godz. 10 przywiózł paczki do magazynu. Prezenty były pięknie oklejone papierem świątecznym. Były to najpiękniej oklejone paczki jakie kiedykolwiek widziałam. Wspólnie z darczyńcami wyruszyliśmy wręczyć paczkę osobie starszej i samotnej. Pani Maria powitała nas z wielką radością. Z niedowierzaniem obserwowała wnoszenie paczek. Nie liczyła aż na tak wielką pomoc. Pani Maria była przekonana, że dostanie tylko żywność, a tu taka niespodzianka. Ustawienie wszystkich prezentów było dla nas ogromnym wyzwaniem, paczki zajęły cały pokój. Pomagałam w rozpakowywaniu prezentów ponieważ z powodu wieku i stanu zdrowia pani Maria nie mogłaby tego zrobić. Kiedy otwierałam kolejne pudła w jej oczach widziałam wielką radość. Kobieta co chwilę łapała się za głowę na widok kolejnych paczek i ze wzruszeniem powtarzała: "ile tego jest". Najwięcej emocji wzbudziły płaszcz oraz buty.  Pani Marii bardzo spodobał się nowy płaszcz i jak sama mówi " W końcu będę miała w czym iść do lekarza oraz na pasterkę". Nie wierzyła, że jeszcze w życiu przeżyje coś tak wspaniałego. Miłą niespodzianką okazał się album o górach, który uwieczni wspomnienia z przebytych szlaków górskich : "wszędzie byłam!" - twierdzi pani Maria.
Kiedy rozpakowywanie paczek dobiegło końca pani Maria wypowiedziała zdanie, które na zawsze utkwi w mej pamięci: " Dzięki Wam warto żyć! Ja chcę żyć! Nie chcę umierać!".
Słowo od Rodziny
Pani Maria osobiście podziękowała darczyńcom. Była im bardzo wdzięczna. Powtarzała, że nikt nigdy nie sprawił jej tyle radości.
Słowo od Wolontariusza
Pragnę z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, wszystkim osobom, które były zaangażowane w organizację SZLACHETNEJ PACZKI dla pani Marii. Urzekło mnie Państwa zaangażowanie i szczera chęć pomocy. Wierzę, że pani Maria otrzymała coś więcej niż pomoc materialną. Dzięki tej paczce pojawiła się tam RADOŚĆ, której wcześniej nie było. Kiedyś św. Jan Paweł II powiedział, że" bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje". Życzę aby wszelkie dobro, które czynicie wróciło do Was jak strzała. Ściskam każdego z osobna życząc zdrowych , radosnych Świąt. Wszystkiego dobrego.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.
Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka