Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

W dniach od 20 do 22 czerwca 2023 roku odbyła się wycieczka SZLAKIEM RENESANSU, w której uczestniczyła młodzież szkół średnich (40 osób) z powiatu augustowskiego z najlepszymi średnimi ocenami na koniec roku szkolnego. Sponsorem wycieczki był organ prowadzący czyli starostwo powiatowe w Augustowie. W tym roku szkolnym organizacją zajęło się II LO im. Polonii i Polaków na Świecie we współpracy z Polskim Biurem Podróży w Augustowie.

Z naszej szkoły udział wzięli: Ola z kl. Ia TŻUG, Kacper z II k, Bartek z III TŻUG (w potocznym języku - młodzież z gastro).

W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Kozłówkę ( Muzem Zamoyskich, zespół parkowo- pałacowy, kaplicę pałacową) i Lublin( m.in. Rynek Starego Miasta, Bramę Krakowską, Zamek Lubelski, Kaplicę Trójcy świętej). Drugi dzień to Zamość, miasto idealne z licznymi zabytkami (m.in. Rynek Wielki z Ratuszem, Twierdza Zamość, Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Akademia Zamoyskich) i Sandomierz (Brama Opatowska, Podziemna trasa czyli sandomierskie lochy, Bazylika Katedralna czy dodatkowo wąwozy). W trzecim dniu udaliśmy się do Nałęczowa (Park Zdrojowy i dwa muzea: Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego) i Kazimierza Dolnego (Góra Trzech Krzyży, Kościół farny, Mały i Duży Rynek, ruiny zamku, spichlerz i Wąwóz Korzeniowy). Z Kazimierza Dolnego wyruszyliśmy do domu.

Opiekunami byli: p. Dorota ( ILO), p. Ela (ZST) i p. Piotr (IILO). Dopisywała nie tylko pogoda, ale również humory. Pan pilot Bartek, człowiek z oczami wokół głowy, dbał by oprócz realizacji napiętego programu, znalazł się czas na oddech przed kolejną wędrówką.
No i pan Miecio, nasz kierowca, znawca dróg polskich i wszelkich skrótów.
Czy warto mieć dobre oceny na świadectwie? …. No pewnie. Bo zawsze jest większa szansa, że ktoś nas zauważy, doceni i nagrodzi.

016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016
016