Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Rok temu obchodziliśmy jubileusz 70-lecia powstania naszej szkoły. W tym roku czas na inne ważne wydarzenie dotyczące  szkoły. Tym razem obchodzimy rocznicę, znacznie skromniejszą (w latach i oprawie), ale równie ważną.

Ci z Was, którzy oddawali krew we wtorek 11 grudnia, mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na jedno pytanie konkursowe - Od ilu lat prowadzona jest akcja honorowego oddawania krwi w naszej szkole?
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Dawid Dzieniszewski i Bartek Rzodkiewicz z klasy II TM, wręczali kartki z pytaniem. Po zebraniu wszystkich kartek okazało się, że nikt z oddających tego dnia krew, nie udzielił poprawnej odpowiedzi.
A zaczęliśmy tę akcję 18 lat temu! Wówczas krew oddało 38. naszych uczniów!
Na zdjęciu uwieczniona tylko grupka (niestety) pierwszych krwiodawców wraz z nieżyjącą już naszą szkolną pielęgniarką, ś.p. Emilią Mikiel.