Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

31 maja - Dzień Bociana Białego


Czy złożyliście swojemu bocianowi życzenia z okazji Dnia Bociana Białego ?
Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" w 2003 roku.Przez większość Polaków bocian jest uważany za symbol naszego kraju. Polska jest krajem, w którym gniazduje największa światowa populacja tych ptaków.

Z bocianem związanych jest wiele wierzeń. Jeżeli pierwszego ptaka spostrzeżemy w powietrzu, to w tym roku będzie się nam wiodło pod każdym względem; jeżeli będzie stał na gnieździe lub łące, wtedy i pomyślność gdzieś się zatrzyma i do nas nie dotrze. Wielu gospodarzy wierzy, że tam, gdzie się gnieździ bocian, będzie się szczęśliwie działo.

 

Dzień Bociana Białego
Dzień Bociana Białego
Dzień Bociana Białego
Dzień Bociana Białego
Dzień Bociana Białego
Dzień Bociana Białego