Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

 

Dzień św. Patryka

17 marca przypadają dwa ważne i ciekawe święta - Dzień św. Patryka, zwany też Dniem Piwa i Dniem Irlandii oraz Światowy Dzień Morza.Dzień św. Patryka jest świętem obchodzonym na cześć św. Patryka, patrona Irlandii, który wprowadził na Zielonej Wyspie chrześcijaństwo. Symbolem tego dnia jest kolor zielony i koniczyna. Legenda głosi, że św. Patryk nauczał o Trójcy Świętej pokazując słuchaczom właśnie trójlistną koniczynę.Tradycyjnie 17 marca w Irlandii i nie tylko odbywają się parady, którym towarzyszy skoczna irlandzka muzyka.

Dzień Morza

Światowy Dzień Morza to coroczna uroczystość obchodzona przez wszystkie państwa członkowskie Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Dzień ten jest poświęcony problemom związanym z morzem oraz stanowi okazję do zwrócenia większej uwagi na znaczenie transportu morskiego i bezpieczeństwa na morzu, na ochronę środowiska i na problemy ludzi morza.

{youtube}hKCHgwzMjhw{/youtube}