Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Noblista - Czesław Miłosz napisał: „(…) bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu pracowitych stronic”. Słowami polskiego poety 12 grudnia 2017r. rozpoczął się II Powiatowy Slam Poetycki w Zespole Szkół Technicznych w Augustowie. Organizatorką pojedynku na wiersze była Małgorzata Puczyńska.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu augustowskiego.

Slam to publiczna rywalizacja poetów-amatorów. Każdy uczestnik miał 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu bez używania rekwizytów, kostiumów bądź instrumentów. Rywalizacja miała formę pojedynku. Jury stanowiła cała publiczność, która poprzez głosowanie wyłoniła zwycięzców każdego pojedynku poetów-amatorów. Okazało się, że wśród młodzieży jest wielu zapalonych twórców poezji, którzy swój czas poświęcają na zgłębianie tajników tworzenia mowy wiązanej. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu augustowskiego. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie slamem poetyckim. W tym roku aż o 50% więcej młodych poetów przystąpiło do pojedynku na wiersze.

Z naszej szkoły odważyli się stanąć w szranki: Adam Gryczewski, Ewa Kamińska i Paulina Siemilet z kl. II TŻUG oraz Adrian Kunda z kl. II TM. Do drugiej rundy zakwalifikowali się Adam i Adrian. Aplauz publiczności wywołał Adrian Kunda swą nietuzinkową twórczością i żywiołową recytacją. Adam Gryczewski doszedł do finałowej rundy i miał szansę na zwycięstwo. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia.

Zgodnie z wolą publiczności zwyciężyła Maria Magdalena Czarniecka - uczennica z II LO w Augustowie. Gratulujemy.

II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki
II Powiatowy Slam Poetycki