Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Maturzyści naszej szkoły w piątek 13 października 2017 r. uczestniczyli w jubileuszowej XXV pielgrzymce na Jasną Górę. Tegorocznym gościem maturzystów był ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia - znany psycholog i ceniony duszpasterz akademicki. Ks. Marek podjął również po spotkaniu dialog z młodzieżą i odpowiadał na nurtujące młodych ludzi pytania. 

Oprócz konferencji ks. Marka, młodzi ludzie również zwiedzali Jasną Górę, a także uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, spowiedzi czy Drodze Krzyżowej. Jednak punktem kulminacyjnym jubileuszowej pielgrzymki była msza święta sprawowana przez ks. bpa. Jerzego Mazura SVD.

W swojej homilii biskup Jerzy powiedział: "Zawierzcie dzisiaj Maryi swoje młode życie. Powierzcie Jej swoje radości, problemy, trudności. Zawierzcie Jej swoją przyszłość. Zawierzcie jej swoje życie. Żeby żyć potrzebujecie nadziei, potrzebujecie i większych i mniejszych nadziei, które będą podtrzymywać was w drodze. On – Jezus, jest źródłem nadziei".

Bp Mazur wzywał maturzystów by zapraszali Maryję do swojego życia i zawierzali Jej swoją młodość. „Jesteśmy u Matki by prosić, by ukazywała wam Jezusa jako źródło nadziei i prowadziła was do swojego Syna – Jezusa.” – mówił hierarcha. „Dziś stajemy przy Maryi, która przychodzi do nas jak 100 lat temu 13 października w Fatimie. Przychodzi do nas z orędziem prosząc o modlitwę, pokutę i nawrócenie serc. Przychodzi i stawia wam pytanie: Czy chcecie ofiarować się Bogu? Czy chcecie nawrócenia własnych serc? Dziś Matka daje ci tarczę i broń jaką jest różaniec. Możesz skorzystać, bądź odrzucić. Decyzja należy do ciebie" – dodał.

Biskup ełcki wzywał młodzież do odwagi życia wiarą, świadczenia o Jezusie. „Maryja zwraca się do was słowami: <<Czyńcie wszystko, co powie wam Mój Syn>>, a Chrystus mówi do ciebie: Chodź ze mną zbawiać świat. Idź i głoś, idź i kochaj. Idź i czyń uczniami. Wszyscy jesteśmy misjonarzami z racji chrztu świętego.” – podkreślał bp Mazur.

Powołując się na przykład dwóch młodych osób, żyjących Chrystusem na co dzień: bł. Chiary Badano („Jezu, jeśli Ty tego chcesz, to i ja tego chcę”) i Carla Acutis („Być zawsze blisko Chrystusa, to jest mój plan an życie”) biskup zachęcał maturzystów by stawali się w pełni uczniami Jezusa i właściwie wykorzystywali swoją młodość. Zapytał zgromadzonych: „Jaki jest twój plan na życie?” Zauważył, że dary jakimi są: Eucharystia, adoracja, modlitwa różańcowa i poświęcenie biednym u 15-letniego geniusza komputerowego – Carla, były źródłem życia w Bogu. „A co jest twoim źródłem życia młody człowieku?” – kontynuował pytanie.

Opiekunami na pielgrzymce była p. Anna Citko i p. Elżbieta Bartoszewicz wychowawczyni klasy IV TŻUG. Gościnnie była z nami młodzież z I LO pod opieką ks. Maksymiliana Barwikowskiego z parafii Świętej Rodziny. 

Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze
Maturzyści na Jasnej Górze