Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Uczniowie z klasy II TŻ i UG, III TŻ i UG i IV TŻG przystąpili do eliminacji szkolnych ogólnopolskiej XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „Żywienie człowieka i gospodarstwa domowego”. Zmagania uczniów zorganizowano w dwóch etapach. W pierwszym etapie młodzież rozwiązywała test, który wyłonił pięciu najlepszych spośród nich. Etap praktyczny pozwolił wykazać się nie tylko wiedzą, ale również pomysłowością i kreatywnością uczestników. Uczniowie planowali strefy obróbki w zakładzie, rozpoznawali przyprawy wskazując ich zastosowanie. Oceniony został również pomysł na przygotowanie deseru.

 

W ocenie końcowej awans do kolejnego etapu wywalczyli:

miejsce I - Michał Wasilewski - III TŻ i UG
miejsce II - Paulina Kąkiel - IV TŻG i Sawicki Rafał - III TŻ i UG
miejsce III - Magdalena Gawrylczyk - IV TŻG
miejsce IV - Urszula Majewska - IV TŻG

Olimpiada została zorganizowana przez panią Marię Bejnarowicz i Alinę Gąsiewską.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu olimpiady.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych