Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

„Człowiek nie żyje sam dla siebie, bo żyjemy przez innych dla innych, więc pamięć o zmarłych należy do żywych”

To motto przyświecało dzisiejszej wizycie przedstawicieli SU na augustowskim cmentarzu. Zgodnie z naszą tradycją udaliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszej szkoły.
Jutro pierwszy listopada. Opustoszeją mieszkania, a zaludnią się cmentarze. Staniemy w zadumie nad mogiłami tych, którzy odeszli, a także w zamyśleniu nad sobą i nad własnym życiem i przeznaczeniem. Zapadający z wolna jesienny zmrok, rozświetlany blaskiem palących się zniczy, zatrze granice między światem tych, co odeszli i tych, którzy ciągle o nich pamiętają.
Przyjdziemy na cmentarz, aby pobyć przez chwilę z tymi, których już z nami nie ma...