Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) nad Polską będzie widoczna dziś wieczorem. Przelot ISS można obserwować gołym okiem z Ziemi. Trzeba jednak pilnować zegarka - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) nad Polską widoczna będzie tylko przez kilka minut. Stacji nie sposób pomylić ani z gwiazdami, ani z samolotami.
Kiedy oglądać przelot ISS nad Polską?

31 maja, godz. 23:14 - 3 min 9 s
1 czerwca, godz 22:22 - 5 min 2 s
2 czerwca, godz. 23:07 - 2 min 11 s
3 czerwca, godz. 22:14 - 4 min 31 s
5 czerwca, godz. 22:06 - 2 min 42 s
Do oglądania przelotu ISS nad Polską nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt czy przedmioty, przez które należy patrzeć. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest na tyle duża (składa się z 16 modułów), że z Ziemi doskonale będzie widać, jak odbija promienie słoneczne podczas poruszania się. Jednocześnie na ISS może przebywać 6 członków załogi.
No to patrzymy w niebo! :)

{youtube}SGP6Y0Pnhe4{/youtube}