Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Idą duchy i duszki
Na świąteczne Zaduszki:
Może któryś się biedzi,
Kto ich pamięć odwiedzi?...

Najpiękniejsza jest pamięć,
Która w sercu zostanie.
Dzisiaj mamy Zaduszki:
Idą duchy i duszki...


                                                                                Ryszard Przymus "Zaduszki"

W piątek, 28 października 2016 roku, grupa wolontariuszek w składzie: Ewa Kamińska, Karolina Kucharzewska i Paulina Siemilet z klasy I TŻiUG oraz Agnieszka Wodnicka z klasy II k, wraz z opiekunem SU i Wolontariatu, udała się na cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły.

Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy. Może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, opuszczonym grobie?
Koniecznie zapalmy taki znicz i przystańmy w zadumie.

Żal że się za mało kochało
że się myślało o sobie
że się już nie zdążyło
że było za późno...


                                                                              Jan Twardowski "Żal" (fragment)