Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Krew stanowi ok. 9-10 % masy naszego ciała. Na kilogram średnio przypada ok. 75 ml tego płynu. Dorosły człowiek, o przeciętnej wadze, ma od 4 do 6 litrów krwi w swoim układzie krążenia (mężczyźni zazwyczaj mają ok. 1 litr więcej krwi niż kobiety).

W naszej akcji 70/70 wzięło udział już 110 osób, z czego 43 osoby oddały krew więcej niż jeden raz. To dzięki Waszej wrażliwości i ofiarności każdego dnia ratujecie zdrowie i życie osób, które wymagają leczenia krwią i jej składnikami.
Dlatego z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy obchodzonego 14 czerwca, Samorząd Uczniowski pragnie złożyć wszystkim dawcom krwi najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz podziękować za czas, poświęcenie i ofiarność.
Jednocześnie mamy nadzieję, że nadal z uśmiechem na twarzy będziecie kontynuować tą piękną ideę ratowania życia ludzkiego poprzez oddawanie cząstki siebie - własnej krwi.
                                                                                                                               Z wyrazami szacunku

                                                                                                                               Samorząd Uczniowski