Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Kolorowe jajka, wesołe kurczaki czy rozbrykane zające. To oczywiście uwielbiane przez nas symbole Wielkanocy.

Warto jednak w tym wszystkim pamiętać, że Święta Wielkanocne mają swój znacznie ważniejszy, głębszy sens. Wywołują one refleksję nad cierpieniem. Doświadczają go każdego dnia pacjenci hospicjum. Są to osoby którym miejsce na ziemi wyznacza od wielu lat hospicyjne łóżko.
Obecnie w augustowskim hospicjum przebywa 31. podopiecznych. W imieniu Samorządu Uczniowskiego ZST życzenia świąteczne przekazali: zastępca przewodniczącej SU Agnieszka Wodnicka z klasy III k, Sylwia Halicka i Magda Romanowska z klasy IV TOT oraz Magda Doliwa, Amanda Drozd, Monika Karp i Karolina Solarska z klasy II TOT.

W tym celu Agnieszka Wodnicka przygotowała 31 własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych - każda kartka była niepowtarzalna, jak niepowtarzalny był każdy obdarowany przez nas pacjent.

Pacjenci byli wzruszeni, tym że ktoś o nich pamiętał. To nam pokazało, jak ważne są małe gesty, szczególnie w stosunku do osób starszych i być może osamotnionych w chorobie. Bardzo ciepło będziemy wspominać pewne dwie wesołe i sympatyczne Panie.

Zachęcamy wszystkich do zastanowienia się, czy w Waszym otoczeniu nie ma przypadkiem kogoś, kto ucieszyłby się z kartki świątecznej, telefonu czy zwykłej rozmowy. Bo przecież  „Ważne jest, żeby przyjść; żeby być przy człowieku cierpiącym. Może nawet bardziej jeszcze niż uzdrowienia potrzebuje on człowieka, ludzkiego serca, ludzkiej solidarności.” - Jan Paweł II
   

                                                                                                                                  Edward Słomski - opiekun SU