Zespół Szkół Technicznych
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie

Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów, Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walk i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni” zorganizowały w sobotę 22 września 2018 roku rowerową grę terenową „Zorientuj się na Niepodległą”.

Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Paweł Kotowski i Adam Waraksa z klasy I TM oraz Bartosz Rzodkiewicz z klasy II TM. Start nastąpił nad jeziorem Studzienicznym, w pobliżu stanicy wodnej Swoboda.

Na odcinku 30 km uczestnicy gromadzili informacje o historii regionu i odpowiadali na pytania na podstawie informacji, które znajdowały się na szlaku oraz kompletowali pamiątkowe widokówki. Na trasie znajdowało się 10 punktów kontrolnych, na których należało wykonać odpowiednie zadania.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a na mecie można było posilić się grochówką, bigosem lub kiełbaską pieczoną nad ogniskiem.

Dziękuję naszym zawodnikom, którzy w sumie tego dnia przejechali około 50 km!!! (przyjazd do Swobody i powrót do Augustowa). Brawo!!! Dziękuję również Organizatorom za perfekcyjne przygotowanie super imprezy. Brawo!!!
                                

                                                                                                                                             Edward Słomski - opiekun SU